2017-09-13

ОБЩИНА – РУСЕ
ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР"САВА ОГНЯНОВ"-РУСЕ
ОБЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ – РУСЕ
ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО –РУСЕ
ОП"РУСЕ АРТ"
КУКЛЕН ТЕАТЪР – РУСЕ

ХVІV НАЦИОНАЛЕН УЧЕНИЧЕСКИ ТЕАТРАЛЕН ФЕСТИВАЛ
„КЛИМЕНТ МИХАЙЛОВ"
Русе, 13-19 юни 2015 г.

П Р О Г Р А М А

13 юни, събота

11.00 ч. Камерна зала"Слави Шкаров"
ТЕАТРАЛНО СТУДИО"МАСКА"при Математическа гимназия"Гео Милев"-Плевен.Художествен ръководител –Галина Вълчешка
ПРИКАЗКА ЗА ТРИМАТА БРАТЯ И ЗЛАТНАТА ДЮЛЯ"от Кольо Карагеоргиев.
Постановка Галина Вълчешка.

15.30 ч. Камерна зала"Слави Шкаров"
УЧИЛИЩЕ ЗА ТЕАТЪР при Общински младежки дом-Русе.Художествен ръководител – Йовко Кънев.
БЯЛА ПРИКАЗКА от Валери Петров.
Постановка – Йовко Кънев.

18.00 ч. Камерна зала"Слави Шкаров"
ТЪРЖЕСТВЕНО ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

18.15 ч.
УЧИЛИЩЕ ЗА ТЕАТЪР при Общински младежки дом-Русе.Художествен ръководител – Йовко Кънев.
МАКСИМАЛИСТЪТ от Станислав Стратиев.
Постановка –Йовко Кънев.

14 юни,неделя

11.00 ч. Малка сцена „Константин Димчев"
ТЕАТРАЛНО СТУДИО „МАЛКИЯТ ПРИНЦ" при Общински детски комплекс, гр. Вършец. Художествен ръководител – Цветелина Въглярска.
БЕДНИЯТ КРАЛ от Теодора Попова.
Постановка – Цветелина Въглярска

15.00 ч. Голяма сцена
ПЪРВО ТЕАТРАЛНО СТУДИО"БЕЗ СЦЕНА", ВТОРО ТЕАТРАЛНО СТУДИО"ОГЛЕДАЛО", АТЕЛИЕ"ПЪРВИ СТЪПКИ НА СЦЕНАТА"при Езикова гимназия"Бертолт Брехт"-Пазарджик.Художествени ръководители – Диана Стоева и Василка Стоянова.
ЗЕЛЕНОТО ДЪРВО по текстове на Йордан Радичков и Ст..Л.Костов.
Постановка – Диана Стоева и Василка Стоянова.

17.00 ч. Камерна зала"Слави Шкаров"
УЧЕНИЧЕСКИ ТЕАТРАЛЕН СЪСТАВ при СОУ"Христо Ботев"-Русе.Художествен ръководител – Димитър Аврамов.
БЪЛГАРИ ОТ СТАРО ВРЕМЕ по едноименното произведение на Любен Каравелов.
Постановка – Димитър Аврамов.

19.30 ч. Камерна зала"Слави Шкаров"
СТУДИО"ТЕАТЪР" при Общински детски център за култура и изкуство-Русе.Художествен ръководител – Любомир Кънев.
ПЛЕШИВАТА ПЕВИЦА от Йожен Йонеско.
Постановка –Любомир Кънев.

15 юни, понеделник

09:30 ч. Военен клуб
ТЕАТЪР-ШКОЛА"АРТИСТИСИМО"при Военен клуб-Русе.Художествени ръководители – Иглика Пеева и доц.д-р Александър Илиев.
АРТИСТИСИМО – 2. Телевизионно шоу за таланти.
Драматизация и режисура – Иглика Пеева и доц.д-р Александър Илиев.

11:15 ч. Камерна зала „Слави Шкаров"
ТЕАТРАЛНА ФОРМАЦИЯ"ДВИЖЕНИЕ" при Природо-математическа гимназия"Акад.Иван Гюзелев"-Габрово.Художествен ръководител – Мариана Митева.
ЛЮБОВ...ЛЮБОВ!ЛЮБОВ?" по „Декамерон" на Бокачо.
Драматизация и постановка – Мариана Митева.

13.30 ч. Малка сцена"Константин Димчев"
КУКЛЕН ТЕАТЪР"ПАЛЕЧКО" при Общински детски комплекс-Варна.Художествен ръководител – Маргарита Шишкова.
НИЕ,ВРАБЧЕТАТА от Йордан Радичков.
Постановка – Маргарита Шишкова,сценография – Йорданка Аргирова.

16.00 ч. Голяма сцена
ТЕАТРАЛНО СТУДИО при Професионална гимназия „М.В.Ломоносов"-Горна Оряховица.Художествен ръководител - Рена Дранкюлева.
МИЛИОНЕРЪТ от Йордан Йовков.
Постановка –Рена Дранкюлева.

18.30 ч. Камерна зала „Слави Шкаров"
КУКЛЕНО-ТЕАТРАЛНА СТУДИЯ при ОУ"Любен Каравелов"-Русе.Художествен ръководител – Росица Миновска-Деведжиева.
ПРИКАЗКИ ЗА ТЕБ по Маргарит Минков.
Постановка –Росица Миновска –Деведжиева,кукли – Свила Величкова.

16 юни,вторник

9.30 ч. Голяма сцена
ДЕТСКА ТЕАТРАЛНА СТУДИЯ"РОЛИ ДРОЛИ" при ОУ"Васил Левски"-Разград.Художествени ръководители – Валентина Георгиева и Кремена Данаилова.
ПОД ЗВЕЗДИТЕ НА ПРИЯТЕЛСТВОТО
Постановка и сценография – Валентина Георгиева и Кремена Данаилова.

14.00 ч. Камерна зала „Слави Шкаров"
СТУДИО"ТЕАТРАЛНА РАБОТИЛНИЦА" при СОУ с изучаване на немски език"Фр.Шилер"-Русе.Художествен ръководител – Венцислав Петков.
НЕ СЪНУВАМЕ, А.... ЛЕТИМ" по Йордан Радичков.
Постановка и сценография – Венцислав Петков.

16:30 ч. Камерна зала"Слави Шкаров"
ТЕАТРАЛНА ГРУПА при СОУ"Неофит Рилски"-Твърдица.Художествен ръководител – Ганка Палийска.
ГОСПОЖА МИНИСТЕРШАТА от Бранислав Нушич.
Постановка и сценография – Ганка Палийска.

17 сряда, сряда

11.00 ч. Голяма сцена
ТЕАТРАЛНА ТРУПА при Езикова гимназия"Д-р Петър Берон"-Кюстендил.Художествен ръководител – Ани Кръстева.
ПРИНЦЪТ –музикална комедия от Станислава Ризова.
Постановка –Станислава Ризова.

14 ч. Камерна зала „Слави Шкаров"
ТЕАТРАЛНО СТУДИО"КЛАСА" при СОУ"Димчо Дебелянов"- Белене.Художествен ръководител – Веска Иванова.
КУКУВИЦАТА от Елин Рахнев.
Постановка –Фердинанд Савчев, сценография – Татяна Панайотова.

18 ч. Голяма сцена
ТЕАТРАЛНО АТЕЛИЕ „ПТИЦИТЕ" при Природо-математическа гимназия"Акад.С.П.Корольов"- Благоевград.Художествен ръководител – Павлин Славов.
БУМ, БУМ, МЪРТЪВ! от Уилям Мастросимоне.
Постановка и сценография – Павлин Славов.

18 юни , четвъртък

11.00 ч. Камерна зала „Слави Шкаров"
ТЕАТРАЛНА ТРУПА „ЯДРЕНАЛИН" при Прифесионална гимназия „Мария Склодовска Кюри" – Белене. Художествен ръководител – Мариана Кънчева.
СЪДБИ НА КРЪСТОПЪТ по текстове на ученици от гимназията.
Постановка – Митко Рупов, сценография – Лена Драшанска.

14.00 ч. Голяма сцена
ДЕТСКО-ЮНОШЕСКА ТЕАТРАЛНА ФОРМАЦИЯ"СМЕХОРАН" при Народно читалище „Съгласие" – гр.Дебелец.Художествен ръководител – Събка Илиева.
ПРИКЛЮЧЕНИЯТА НА БРЕМЕНСКИТЕ МУЗИКАНТИ от Юлиан Слабаков.
Постановка и сценография – Събка Илиева.
19.00 ч. Камерна зала „Слави Шкаров"
ТЕАТРАЛНА СТУДИЯ „БИБЛИОТЕКАТА" при Регионална библиотека „Любен Каравелов"- Русе. Художествен ръководител – Орлин Дяков.
САКО ОТ ВЕЛУР от Станислав Стратиев.
Постановка – Орлин Дяков.

19 юни, петък

11.00 ч. Камерна зала „Слави Шкаров"
ДЕТСКО ТЕАТРАЛНО СТУДИО за куклен театър при Народно читалище"Напредък-1863" – Елена.Художествени ръководители – Мария Грозева и и Росинка Георгиева.
МЕЧО ПУХ по Алън Мили.
Постановка и сценография – Мария Грозева и Росинка Георгиева.

13:30 ч. Голяма сцена
ТЕАТРАЛНА РАБОТИЛНИЦА „ЧУДАЦИ" при СОУ „Иван Вазов" – Своге. Художествен ръководител – Красимира Пешова.
ХОТЕЛ МЕЖДУ ТОЯ И ОНЯ СВЯТ от Ерик-Еманюел Шмит.
Постановка и сценография – Красимира Пешова.

15.00 ч. Камерна зала „Слави Шкаров"
ТЕАТЪР 220 при Младежки дом – Горна Оряховица.Художествен ръководител – Рена Дранкюлева.
БОРЯНА ОТ Йордан Йовков.
Постановка – Сашо Георгиев, сценография – Анабел Нелова.

19.30 ч. Голяма сцена

ОБЯВЯВАНЕ НА НАГРАДИТЕ И ЗАКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

Поместваме снимка на патрона на фестивала, актьора Климент Михайлов.

Спонсори