2017-09-13

ХVІІ НАЦИОНАЛЕН УЧЕНИЧЕСКИ ТЕАТРАЛЕН ФЕСТИВАЛ „КЛИМЕНТ МИХАЙЛОВ" Русе, 10 – 15 юни 2013 г.!

РУСЕ – КАНДИДАТ ЗА ЕВРОПЕЙСКА СТОЛИЦА

НА КУЛТУРАТА 2019 ГОДИНА

ОБЩИНА – РУСЕ

ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР "САВА ОГНЯНОВ" - РУСЕ

ОБЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ – РУСЕ

КУКЛЕН ТЕАТЪР – РУСЕ

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО -РУСЕ

ОП „РУСЕ АРТ"

СДРУЖЕНИЕ „ВДЪХНОВЕНИЕ"

ХVІІ НАЦИОНАЛЕН УЧЕНИЧЕСКИ ТЕАТРАЛЕН ФЕСТИВАЛ

„КЛИМЕНТ МИХАЙЛОВ"

Русе, 10 – 15 юни 2013 г.

П Р О Г Р А М А

10 юни, понеделник

18.30 часа ,Камерна зала „Слави Шкаров"

ТЪРЖЕСТВЕНО ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

Камерна зала „Слави Шкаров"

ТЕАТРАЛЕН СЪСТАВ ПРИ ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ „ИВ.ВАЗОВ"-РУСЕ

ПРИКАЗКИ ОТ УЛИЦА МУФТАР от Пиер Грипари

Художествен ръководител Ралица Константинова

Постановка Ралица Константинова, сценография Вяра Гунева,музикална среда Милен Миленов

11 юни, вторник

12:30ч . Малка сцена

ТЕАТРАЛНА ФОРМАЦИЯ „СМЕХОРАН" ПРИ НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ „СЪГЛАСИЕ" – ДЕБЕЛЕЦ,Художествен ръководител Събка Илиева

ЗЛАТНА БЪЛГАРСКА ПРИКАЗКА от Мая Дългъчева

Постановка Събка Илиева,хореография Ива Личева и Ангелина Галунска

15:30 ч., Камерна зала „Слави Шкаров"

ТЕАТРАЛНА ШКОЛА „ТАЛАНТИНО" ПРИ НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ „ХРИСТО БОТЕВ"-БУРГАС

Художествен ръководител Станимир Карагьозов

БОЛЕН ЗДРАВ НОСИ ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА

от Емилия Вълчева и Станка Вангелова

Постановка Станимир Карагьозов, сценография Мара Миш-Маш

19:30 ч., Камерна зала „Слави Шкаров"

ТЕАТРАЛНА СТУДИЯ"БИБЛИОТЕКАТА"ПРИ РЕГИОНАЛНА БИБЛИОТЕКА"ЛЮБЕН КАРАВЕЛОВ" – РУСЕ,художествен ръководител Орлин Дяков

ПРЕДЛОЖЕНИЕ от А.П.Чехов

Постановка и сценография Орлин Дяков

12 юни, сряда

11 ч., Камерна зала „Слави Шкаров"

ТЕАТЪР" 220 „ПРИ ПГЕЕ „М.В.ЛОМОНОСОВ"- ГОРНА ОРЯХОВИЦА

Художествен ръководител Рена Дранкюлева

ПОКАНА ОТ ПАРИЖ от Панчо Панчев

Постановка Рена Дранкюлева, сценография Юсеин Нуриев

19:30 ч., Камерна зала „ Слави Шкаров"

СИП" ТЕАТРАЛНО ИЗКУСТВО" ПРИ СОУ"ХРИСТО БОТЕВ"-РУСЕ

Художествен ръководител доц.Александър Илиев

МАКБЕТ от Уилям Шекспир

Постановка Александър Илиев, Мартин Маринов; сценография – Ал.Илиев

13 юни, четвъртък

11 ч., Камерна зала „Слави Шкаров"

ТЕАТРАЛНО-КОМЕДИЙНО СТУДИО"РИФЛЕКС" ПРИ СОУ"ЛЮБЕН КАРАВЕЛОВ"- НЕСЕБЪР,художествен ръководител Петко Божилов

ПРАЗНИЦА ЛУДНИЦА – по идеи и мотиви на скечове от Роуън Аткисън, Камен Донев, „Улицата" и др.

Адаптация и режисура Петко Божилов

19.30 ч., Камерна зала „Слави Шкаров"

ТЕАТРАЛНА ТРУПА ПРИ СОУ"ХРИСТО БОТЕВ"-РУСЕ

Художествен ръководител Венцислав Петков

ЖЕНСКО ЦАРСТВО от Ст.Л.Костов

Постановка и сценография Венцислав Петков,музикално оформление Калина Атанасова

14 юни, петък

12:30 ч. , Камерна зала „Слави Шкаров"

ТЕАТРАЛЕН СЪСТАВ"ЗВЕЗДИТЕ НА ВЪРШЕЦ" ПРИ СОУ"ИВАН ВАЗОВ"-ВЪРШЕЦ,художествени ръководители Борислав Борисов и Цветана Георгиева

НАЙ-СЛАДКОТО ЧУВСТВО, спектакъл по пиесата на Зденек Подскалски „Посещение на млада дама"

Постановка Борислав Борисов и Цветана Георгиева

17.30 ч., Камерна зала „Слави Шкаров"

СТУДИО"ТЕАТЪР" ПРИ ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО – РУСЕ,художествен ръководител Любомир Кънев

СПАСИТЕЛЯТ В РЪЖТА от Джеръм Дейвид Селинджър

Постановка и сценография Любомир Кънев

20 ч.,Камерна зала „Слави Шкаров"

ТЕАТРАЛНА РАБОТИЛНИЦА ПРИ СОУ С ИЗУЧАВАНЕ НА НЕМСКИ ЕЗИК"ФРИДРИХ ШИЛЕР" – РУСЕ

Художествен ръководител Венцислав Петков

ОБИКНОВЕНО ЧУДО от Евгени Шварц

Постановка Венцислав Петков, музикално оформление Калина Атанасова

15 юни, събота

11 ч., Камерна зала „Слави Шкаров"

ТЕАТРАЛНА ТРУПА ПРИ ХУМАНИТАРНА ГИМНАЗИЯ „ДАМЯН ДАМЯНОВ"-СЛИВЕН

Художествени ръководители Маргарита Маркова и Росен Узунов

САМОДИВА от Росен Узунов

Постановка Росен Узунов

13:30 ч., Голяма сцена

ДЕТСКО ТЕАТРАЛНО СТУДИО ПРИ НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ „РАЗВИТИЕ"-СЕВЛИЕВО,художествен ръководител Николай Узунов

ПРИКЛЮЧЕНИЯ ОПАСНИ СЪС ГЕРОИ СЛАДКОГЛАСНИ по Недялко Йорданов

Постановка Николай Узунов, сценография Николай Колев

14:30 ч., Камерна зала „Слави Шкаров"

ТЕАТРАЛНА ШКОЛА"ЧАРЛИ" – ПЛОВДИВ ПРИ ОБЩИНА- ПЛОВДИВ,художествен ръководител Ваня Паликопова

МОМИНИ СЕДЕНКИ от Ваня Паликопова ,по фолклорни мотиви и народни песни

Постановка Ваня Паликопова, сценография Гергана Стаматова

18 ч.,Голяма сцена

МЛАДЕЖКА ТЕАТРАЛНА ШКОЛА ПРИ АКАДЕМИЧЕСКИ ТЕАТЪР НА ДРАМАТА „МАКСИМ ГОРКИ" – ГР. РОСТОВ НА ДОН, РУСИЯ

ЗА БУКВИТЕ

постановка Олег Шършън – засл.артист на Руската федерация

/ Спектакълът е извън конкурсната програма/

20 ч.,Голяма сцена

ОБЯВЯВАНЕ НА НАГРАДИТЕ И ЗАКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

Фестивалът се осъществява с финансовата подкрепа на Община Русе по

Програмата за финансиране на проекти в областта на изкуството и културата.

Спонсори